MIKRONAPRAWA DNA Aktywne Serum Odmładzające do Ciała 677

MIKRONAPRAWA DNA Aktywne Serum Odmładzające do Ciała 677

Produkt łączy w sobie innowacyjny peptyd przeciwzmarszczkowy i składniki naprawcze niezbędne do przeciwdziałania efektom starzenia się skóry. 

Kosmetyki dostępne w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris oraz salonach Dr Irena Eris Beauty Partner.

Przejdź do sklepu on-line
  • Pojemność: 200 ml
  • Cena: 255 zł

Działanie odmładzającego serum do ciała

Głęboko penetrujący peptyd przeciwzmarszczkowy stymuluje syntezę kolagenu w fibroblastach, usuwając nie tylko zmarszczki, ale wpływając także na skórę ujędrniająco i nawilżająco. Działanie peptydu przeciwzmarszczkowego wzmocniono obecnością synergicznego kompleksu oligopeptydu i ceramidu 2. Stymuluje on procesy naprawcze w starzejącej się skórze, a poprzez produkcję nowych cząsteczek kolagenu regeneruje białkowe rusztowanie skóry właściwej. Oligopeptyd jest rozpuszczalny w tłuszczach i dlatego może przenikać do głębszych warstw naskórka. Ceramid 2 odbudowuje lipidowy płaszcz ochronny skóry oraz bierze udział w kontrolowaniu procesu złuszczania martwych, powierzchniowych warstw naskórka. 

Oprócz peptydu przeciwzmarszczkowego, cennym składnikiem Aktywnego Serum Odmładzającego są białka naprawcze. Zamknięte w struktury liposomowe pomagają w naprawie uszkodzeń DNA, wywołanych przez promienie UV. Enzymy naprawcze zawarte w Aktywnym Serum Odmładzającym poprawiają wydajność i szybkość naprawy DNA komórek skóry nawet czterokrotnie. Łagodzą podrażnienia skóry oraz stymulują odbudowę i regenerację struktury skóry. Wpływają również na zahamowanie nadmiernej syntezy metaloproteina, czyli enzymów niszczących włókna podporowe skóry. Dzięki temu skóra na długo zachowuje sprężystość.

Receptura serum naprawczego jest bogata w różnego rodzaju woski

Wosk z mango i oliwek zapewnia skórze odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Wosk pszczeli sprawia, że krem ma przyjemną aplikację oraz zabezpiecza skórę, tworząc na niej film ochronny. Natomiast wosk z kakao bardzo dobrze natłuszcza i zmiękcza skórę. Dzięki zawartości w kremie hialuronianu sodu – swoistego rezerwuaru wilgoci, oraz protein pszenicy, które tworzą film ochronny – skóra jest odpowiednio nawilżona, staje się miękka i aksamitna w dotyku. Natomiast dodatek ekstraktu z czarnej perły rozświetla ją i czyni bardziej elastyczną i jędrną.


Jak stosować serum odmładzające do ciała?


Jeśli kosmetyczka nie zaleci inaczej, serum stosować dwa razy dziennie. W tym celu codziennie rano i wieczorem należy delikatnie, okrężnymi ruchami wmasować produkt w umytą i osuszoną skórę ciała. Dla optymalnego rezultatu wcześniej przed nałożeniem serum polecamy raz w tygodniu wykonać peeling całego ciała co podniesie skuteczność działania składników aktywnych. 

Sprawdź także nasz odżywczy balsam do ciała.